TR
Arama kriterleri:
Puan
123456
Fiyat
€€€€€€€€€
Online rezerve edilebilir
10

Restoranı - Ortaköy

Ortaköy Restaurant Kültürü ve Bölgeye Genel Bir Bakış

Tarihte Ermeni, Rum, Yahudi ve Müslüman cemiyetlerine ortak bir yaşam alanı sunan semt, şimdilerde yerli ve yabancı turislerin ve deniz havası almak isteyen İstanbul halkının vazgeçilmez destinasyonu. Onca farklı kültürün ve milletin bir arada yaşadığı Ortaköy, halen bu kozmopolit yapısını koruyor. Cami, sinagog ve kilise üçgeninde yer alan Ortaköy Çarşısı ise bunun en güzel örneği. Çarşı içinde yer alan entel pazarı, hediyelik eşya dükkanları, barları, kafeleri ve restoranlarıyla bölgede bir renk cümbüşü yaratıyor.

 • Tüm RestoranlarŞehirdeki Fırsatlar
 • Smart OffersFırsatlar & indirimler
My Scala

My Scala

Ortaköy
Yunan Mutfağı$$$$
Banyan Restaurant

Banyan Restaurant

Ortaköy
Uzakdoğu Mutfağı$$$$
Ali Baba Nargile & Restaurant

Ali Baba Nargile & Restaurant

Ortaköy
Dünya Mutfağı$$$$
Kebapçı Mehmet Usta Ortaköy

Kebapçı Mehmet Usta Ortaköy

Ortaköy
Türk Mutfağı$$$$
Piano Restaurant

Piano Restaurant

Ortaköy
Dünya Mutfağı$$$$
Sushi Express Ortaköy

Sushi Express Ortaköy

Ortaköy
Çin Mutfağı$$$$
My Deniz Restaurant

My Deniz Restaurant

Ortaköy
Dünya Mutfağı$$$$
Türkbükü Meyhanesi

Türkbükü Meyhanesi

Ortaköy
Meyhane & Fasıl$$$$
Konyalı Ahmet Usta

Konyalı Ahmet Usta

Ortaköy
Türk Mutfağı$$$$
Çerağ Cafe&Bar

Çerağ Cafe&Bar

Ortaköy
Bar$$$$
 1. 1.

  Ortaköy Restoranları – Entel Pazarı ve Çevresi

  Ortaköy restoranları seçenekleriyle misafirlerine geniş bir yelpaze sunuyor. Ufak tefek kafelere ev sahipliği yapan ve hafta sonu aşıklarının buluşma noktası olan Ortaköy’e, İstanbul’un en uzak noktalarından ziyaretin moda haline geldiği zamanlar 1970’lerdi. Şimdilerde bölge dünya mutfağından restoranları, balık lokantaları, nargile kafeleri, sabah kahvaltıları ve haftasonu brunchları ile envai çeşit mekanı bünyesinde barındırıyor. Size düşen ise bu restoranlardan birini seçerek Boğaz’a nazır bir sabah kahvaltısı ya da gün batımında bir öğlen yemeği veyahut köprünün ışıkları altında bir akşam yemeğiyle rahatlamak.
 2. 2.

  Ortaköy Restaurant Kültürü

  Ortaköy‘ün şirin, dar sokaklarında dolaşırken göze ilk çarpan, mekana özgü waffle ve kumpir büfeleri oluyor. Ortaköy restaruantları da bu gelenekten etkilenmiş olmalılar ki hemen hepsi menülerinde çeşit çeşit kumpir ve waffle sunuyorlar. Ortaköy sahili sokaklarındaki binalar yerleşim alanı olmak görevinden çok uzun süre önce çekilmişler. Her bina farklı türden restorana hizmet veriyor. Ortaköy restoranlarının vazgeçilmesi ise haftasonu öğleden sonraya kadar sunulan sabah kahvaltıları. Haftanın yorgunluğunu üzerinden atmak isteyen İstanbul sakinleri ve İstanbul’u sahilden izlemek isteyen turistler, Boğaz’a karşı oturup uzun uzun kahvaltılarını yapmaktan oldukça keyif alıyorlar.
 3. 3.

  Quandoo Avantajları

  Osmanlı'dan beri ilgi çeken bir yerleşim merkezi olan ve zamanında padişahların sayfiye yeri olarak hizmet veren, ihtişamlı saraylarıyla, her biri sanat eseri olan camileriyle Ortaköy İstanbul'un en güzel görüldüğü noktalardan. Quandoo sayesinde Ortaköy’de istediğiniz bir restorana ücretsiz rezervasyon yapıp, sevdiklerinizle Ortaköy’ün eşsiz atmosferinde güzel vakit geçirebilirsiniz. Arama seçenekleriyle dilediğiniz restoranı kolaylıkla bulabilir, ayrıca birlikte gitmek istediğiniz kişi ya da kişilere göre restoran seçiminizi belirleyebilirsiniz. Ayrıca Quandoo sizlere her rezervasyon için bonus veriyor. Bonuslarınız 1000 puana ulaştığında onları restoran kuponuna çevirebilir ve Ortaköy restaurantlarının keyfini başka bir günde de Quandoo avantajlarıyla sürebilirsiniz.