Arama kriterleri:
Tümünü temizle
Puan
123456
Fiyat
€€€€€€€€€
Online rezerve edilebilir
Sadece Smart Offers

Ortaköy, İstanbul dahilinde 10 Restoran

Ortaköy Restaurant Kültürü ve Bölgeye Genel Bir Bakış

Tarihte Ermeni, Rum, Yahudi ve Müslüman cemiyetlerine ortak bir yaşam alanı sunan semt, şimdilerde yerli ve yabancı turislerin ve deniz havası almak isteyen İstanbul halkının vazgeçilmez destinasyonu. Onca farklı kültürün ve milletin bir arada yaşadığı Ortaköy, halen bu kozmopolit yapısını koruyor. Cami, sinagog ve kilise üçgeninde yer alan Ortaköy Çarşısı ise bunun en güzel örneği. Çarşı içinde yer alan entel pazarı, hediyelik eşya dükkanları, barları, kafeleri ve restoranlarıyla bölgede bir renk cümbüşü yaratıyor.

Mevcut restoranları bul:
Sıralama ölçütü:En uygun
 • En uygun
 • En beğenilen
 • En fazla yorum alan
 • En pahalı
 • En ucuzdan başla

Banyan Restaurant

Ortaköy
Asya$$$$
Banyan Restaurant

My Scala

Ortaköy
Yunan$$$$
My Scala

Ali Baba Nargile & Restaurant

Ortaköy
Dünya Mutfağı$$$$
Ali Baba Nargile & Restaurant
Yakınınızdaki en iyi restoranları mı arıyorsunuz?

Konyalı Ahmet Usta

Ortaköy
Türk$$$$
Konyalı Ahmet Usta

Çerağ Cafe&Bar

Ortaköy
İçecekler$$$$
Çerağ Cafe&Bar

Sushi Express Ortaköy

Ortaköy
Çin$$$$
Sushi Express Ortaköy

Piano Restaurant

Ortaköy
Dünya Mutfağı$$$$
Piano Restaurant

Kebapçı Mehmet Usta Ortaköy

Ortaköy
Türk$$$$
Kebapçı Mehmet Usta Ortaköy

Mido Karaoke

Ortaköy
Kek ve kahve$$$$
Mido Karaoke

KafePi Ortaköy Bistro

Ortaköy
Dünya Mutfağı$$$$
KafePi Ortaköy Bistro
 1. 1.

  Ortaköy Restoranları – Entel Pazarı ve Çevresi

  Ortaköy restoranları seçenekleriyle misafirlerine geniş bir yelpaze sunuyor. Ufak tefek kafelere ev sahipliği yapan ve hafta sonu aşıklarının buluşma noktası olan Ortaköy’e, İstanbul’un en uzak noktalarından ziyaretin moda haline geldiği zamanlar 1970’lerdi. Şimdilerde bölge dünya mutfağından restoranları, balık lokantaları, nargile kafeleri, sabah kahvaltıları ve haftasonu brunchları ile envai çeşit mekanı bünyesinde barındırıyor. Size düşen ise bu restoranlardan birini seçerek Boğaz’a nazır bir sabah kahvaltısı ya da gün batımında bir öğlen yemeği veyahut köprünün ışıkları altında bir akşam yemeğiyle rahatlamak.
 2. 2.

  Ortaköy Restaurant Kültürü

  Ortaköy‘ün şirin, dar sokaklarında dolaşırken göze ilk çarpan, mekana özgü waffle ve kumpir büfeleri oluyor. Ortaköy restaruantları da bu gelenekten etkilenmiş olmalılar ki hemen hepsi menülerinde çeşit çeşit kumpir ve waffle sunuyorlar. Ortaköy sahili sokaklarındaki binalar yerleşim alanı olmak görevinden çok uzun süre önce çekilmişler. Her bina farklı türden restorana hizmet veriyor. Ortaköy restoranlarının vazgeçilmesi ise haftasonu öğleden sonraya kadar sunulan sabah kahvaltıları. Haftanın yorgunluğunu üzerinden atmak isteyen İstanbul sakinleri ve İstanbul’u sahilden izlemek isteyen turistler, Boğaz’a karşı oturup uzun uzun kahvaltılarını yapmaktan oldukça keyif alıyorlar.
 3. 3.

  Quandoo Avantajları

  Osmanlı'dan beri ilgi çeken bir yerleşim merkezi olan ve zamanında padişahların sayfiye yeri olarak hizmet veren, ihtişamlı saraylarıyla, her biri sanat eseri olan camileriyle Ortaköy İstanbul'un en güzel görüldüğü noktalardan. Quandoo sayesinde Ortaköy’de istediğiniz bir restorana ücretsiz rezervasyon yapıp, sevdiklerinizle Ortaköy’ün eşsiz atmosferinde güzel vakit geçirebilirsiniz. Arama seçenekleriyle dilediğiniz restoranı kolaylıkla bulabilir, ayrıca birlikte gitmek istediğiniz kişi ya da kişilere göre restoran seçiminizi belirleyebilirsiniz. Ayrıca Quandoo sizlere her rezervasyon için bonus veriyor. Bonuslarınız 1000 puana ulaştığında onları restoran kuponuna çevirebilir ve Ortaköy restaurantlarının keyfini başka bir günde de Quandoo avantajlarıyla sürebilirsiniz.