Quandoo
(TR) Türk
6.0 /6 Benzersiz 1 Değerlendirme

Deraliye Restaurant

Sultanahmet Türk Mutfağı $$$ +100
Rezerve et
Sorgu
-
1 kişi
+
{{ capacity }}
Büyük bir parti için rezervasyon mu yapmak istiyorsunuz? Grup sorgularını deneyin!
{{ request.date | date: 'mediumDate'}}
{{ discount.name }}
-
{{time.date | date: 'HH:mm'}} | -{{request.discount.value}}%
+
Bu arama için uygun rezervasyon bulunmamaktadır.
{{time.date | date: 'HH:mm'}}
{{ discount.name }}
{{time | date: 'HH:mm'}}
{{time | date: 'HH:mm'}}
{{ request.area.name }} Nerede oturmak istersiniz?
{{ area.name }}
Üzgünüz ama seçiminiz içinde yalnızca bu bölge uygun

Deraliye Restaurant

Osmanlı’nın kalbinin attığı sokaklarda; Ayasofya ve Topkapı’nın gölgesinde sultanlara layık bir sofraya kurulmaya var mısınız? Deraliye Ottoman Cuisine, kavun dolmasından vişneli yaprak sarmasına dek Osmanlı mutfağının en prestijli tatlarını sizlerle buluşturuyor.

Çalışma saatleri

  • Pazartesi 09:00 - 00:00
  • Salı 09:00 - 00:00
  • Çarşamba 09:00 - 00:00
  • Perşembe 09:00 - 00:00
  • Cuma 09:00 - 00:00
  • Cumartesi 09:00 - 00:00
  • Pazar 09:00 - 00:00
Deraliye Restaurant, Divanyolu Cad., Alemdar Mah., Ticarethane Sk., No:10 , 34120 İstanbul

Felsefemiz

Deraliye Osmanlı Mutfağı’ndan Kanuni Sultan Süleyman Dönemi Yemekleri. Büyük bir imparatorluk, dünyayı yöneten bir imparator, zengin bir saray. Sarayda yaşayan padişahlar, sultanlar, şehzadeler, vezirler, cariyeler, valideler , lalalar ve bu büyük aileyi ziyarete gelen yabancı devlet adamları. Böyle büyük bir imparatorluk ailesinin ve misafirlerinin ağırlandığı saray mutfağında pişen çok özel yemeklerden oluşan Deraliye Restaurant Kış Menüsü aslına uygun reçetelerden hazırlandı ve beğeninize sunulmak için hazır bekliyor. Kalyelerden, dolmalara, böreklerden fırında kuzu yemeklerine kadar bir çok seçeneğin yer aldığı kış menüsü özellikle Kanuni Sultan Süleyman’ın oğulları için verilen sünnet ziyafetinde ikram edilen Ayva Dolması ile göz dolduruyor. Her gün 11:00-24:00 saatleri arasında açık olan Deraliye Restaurant, ayrıca yıl içerisinde hazırlayacağı özel haftalarda farklı Saray yemeklerini keyfini sunmaya devam edecek. Buyrun Sultan Sofrasına ---------------------------------------------------------------------------------------------------------- Deraliye Restaurant Tarihi yarımada da Sultanahmet Camii ve Ayasofya Müzesi’ne yürüme mesafesinde yer alan Deraliye Restaurant günümüz Osmanlı Mutfağının yeni nesil temsilcisi olmaya aday. Osmanlı Mutfağı çok geniş bir lezzet ve çeşitlilik yelpazesi gösteren, dünya genelinde ender bulunan birkaç mutfak kültüründen biridir. Osmanlı mutfağında pişen yemekler; Padişahlara, Valide Sultanlara, Şehzadelere ve onların özel misafirlerine servis edildiği için imparatorluğun da gücü göz önünde bulundurularak bir şölen havasında servis edilir, pişirme tekniklerine, yemek çeşitliliklerine çok dikkat edilirdi. Deraliye Restoran’da Osmanlı Mutfağından tadacağınız birbirinden farklı lezzetler ile padişahlara layık sunumları ve özeni bir arada bulabilir, Orta Asya’dan İran Acem Mutfağına ve Anadolu’dan Balkanlara uzanan bir lezzet yolculuğuna çıkabilirsiniz.

Şefin Önerileri

1 Değerlendirme

6.0 /6 Benzersiz 1 Değerlendirme
Servis Hızı: Anında servis
Ortam: Mükemmel
Fiyat / Performans: Ucuz
Gürültü: Sessiz
Lezzet: Mükemmel ötesi
Servis: Mükemmel
1 6
0 5
0 4
0 3
0 2
0 1
Şu ana kadar 1 yorum 6
12.04.2015 08:46

Excellent meal, with attentive and friendly service. All of the dishes were very good. The wine was very nice. No faults or complaints at all. The restaurant is quiet and table conversation relaxed.