Deraliye Restaurant

SultanahmetTürk, Orta Doğu$$$$
Mükemmel
4.5/6
2 değerlendirme
Deraliye Restaurant İstanbul image 1
Deraliye Restaurant İstanbul image 2
Deraliye Restaurant İstanbul image 3
Ücretsiz ve hızlı rezervasyonSaniyeler içinde bir masa ayırtın
Mutlu müşteriler100 milyonun üzerinde doymuş ve mutlu konuk

Deraliye Restaurant hakkında

Osmanlı’nın kalbinin attığı sokaklarda; Ayasofya ve Topkapı’nın gölgesinde sultanlara layık bir sofraya kurulmaya var mısınız? Deraliye Ottoman Cuisine, kavun dolmasından vişneli yaprak sarmasına dek Osmanlı mutfağının en prestijli tatlarını sizlerle buluşturuyor.

Açılış Saatleri

Şimdi açık - Kapanış saati 00:00
Thursday
09:00 - 00:00
Friday
09:00 - 00:00
Saturday
09:00 - 00:00
Sunday
09:00 - 00:00
Monday
09:00 - 00:00
Tuesday
09:00 - 00:00
Wednesday
09:00 - 00:00

Adres

Deraliye Restaurant
Divanyolu Cad., Alemdar Mah., Ticarethane Sk., No:No:10
34120 Sultanahmet/İstanbul

Menüden Seçtiklerimiz

1C7EBA56-AA6F-4A1D-8ECB-DACE554D828B

Başlangıçlar

Çerkez Tavuğu

13,00 ₺

Vişneli Yaprak Dolması

14,00 ₺

Karışık Türk Peynirleri Tabağı

28,00 ₺
Fırsatı kaçırmadan yerinizi ayırtın!

Deraliye Restaurant, İstanbul hakkında daha fazla bilgi

Deraliye Osmanlı Mutfağı’ndan Kanuni Sultan Süleyman Dönemi Yemekleri. Büyük bir imparatorluk, dünyayı yöneten bir imparator, zengin bir saray. Sarayda yaşayan padişahlar, sultanlar, şehzadeler, vezirler, cariyeler, valideler , lalalar ve bu büyük aileyi ziyarete gelen yabancı devlet adamları. Böyle büyük bir imparatorluk ailesinin ve misafirlerinin ağırlandığı saray mutfağında pişen çok özel yemeklerden oluşan Deraliye Restaurant Kış Menüsü aslına uygun reçetelerden hazırlandı ve beğeninize sunulmak için hazır bekliyor. Kalyelerden, dolmalara, böreklerden fırında kuzu yemeklerine kadar bir çok seçeneğin yer aldığı kış menüsü özellikle Kanuni Sultan Süleyman’ın oğulları için verilen sünnet ziyafetinde ikram edilen Ayva Dolması ile göz dolduruyor. Her gün 11:00-24:00 saatleri arasında açık olan Deraliye Restaurant, ayrıca yıl içerisinde hazırlayacağı özel haftalarda farklı Saray yemeklerini keyfini sunmaya devam edecek. Buyrun Sultan Sofrasına ---------------------------------------------------------------------------------------------------------- Deraliye Restaurant Tarihi yarımada da Sultanahmet Camii ve Ayasofya Müzesi’ne yürüme mesafesinde yer alan Deraliye Restaurant günümüz Osmanlı Mutfağının yeni nesil temsilcisi olmaya aday. Osmanlı Mutfağı çok geniş bir lezzet ve çeşitlilik yelpazesi gösteren, dünya genelinde ender bulunan birkaç mutfak kültüründen biridir. Osmanlı mutfağında pişen yemekler; Padişahlara, Valide Sultanlara, Şehzadelere ve onların özel misafirlerine servis edildiği için imparatorluğun da gücü göz önünde bulundurularak bir şölen havasında servis edilir, pişirme tekniklerine, yemek çeşitliliklerine çok dikkat edilirdi. Deraliye Restoran’da Osmanlı Mutfağından tadacağınız birbirinden farklı lezzetler ile padişahlara layık sunumları ve özeni bir arada bulabilir, Orta Asya’dan İran Acem Mutfağına ve Anadolu’dan Balkanlara uzanan bir lezzet yolculuğuna çıkabilirsiniz.

Deraliye Restaurant hakkında 2 değerlendirme

Mükemmel
4.5/6
2 değerlendirme
Servis hızı:Mükemmel hız
Ortam:Eğlenceli
Gürültü:Sessiz
Fiyat / performans:Makul
Servis:Mükemmel
Lezzet:Nefis
"Mükemmel"
6/6
Bob B.bir yıl önce · 1 değerlendirme

Excellent meal, with attentive and friendly service. All of the dishes were very good. The wine was very nice. No faults or complaints at all. The restaurant is quiet and table conversation relaxed.

"Ortalama"
3/6
Bekir S.3 ay önce · 5 değerlendirme

Their menu includes some food that you might not easily find in the restaurants calling themselves traditional. The service and staff was very polite. However the price is slightly expensive for the quality and especially the ambiance. I'd have expected a better decoration and ambiance, particularly the background music (it was jazz) should be chosen in a way that it matches with the concept.