Restoranlar
İstanbul
İstanbul
Kadıköy
İkinci Kat Rum Meyhanesi

İkinci Kat Rum Meyhanesi

Kadıköyİçecekler$$$$
Benzersiz
6.0/6
1 değerlendirme
Ücretsiz ve hızlı rezervasyonSaniyeler içinde bir masa ayırtın
Mutlu müşteriler100 milyonun üzerinde doymuş ve mutlu konuk
Bu restoran artık Quandoo ile online rezerve edilemiyor
Önerilen restoranlar
Burası yerine rezerve edebileceğiniz 5 başka Restoran:

Limoncello

Akaretler
3.5/62
Limoncello

Yada Beach Club

Büyükada
Yada Beach Club

İkinci Kat Rum Meyhanesi hakkında

Anadolu Yakası'nın ilk butik Rum Meyhanesi İkinci Kat; lezzet ve memnuniyet çıtasını bir üst seviyeye taşımaya kararlı. Köklerinden meyhane kültürünü bilen, tecrübeli ve zevk sahibi bir işletmeciliğin hediyesi İkinci Kat'ta hem hoş ortamın hem Greek müziğinin hem de ağızda dağılan lezzetlerin yadını çıkaracaksınız.
İşletmede Cuma ve cumartesi günleri bay-bayan sayı eşitliğine dikkat edilmektedir. Yapılan grup rezervasyonların teyidi için işletmeye ön ödeme yapılması gerekmektedir.

Açılış Saatleri

Bugün açık - Açılış saati 17:00
Sunday
17:00 - 02:00
Monday
17:00 - 02:00
Tuesday
17:00 - 02:00
Wednesday
17:00 - 02:00
Thursday
17:00 - 02:00
Friday
17:00 - 02:00
Saturday
17:00 - 02:00

Adres

İkinci Kat Rum Meyhanesi
Neşet Ömer Sk., Gül Apt., Kat:2, No:No:13/2
34710 Kadıköy/İstanbul

Menüden Seçtiklerimiz

B0463FB3-B983-4E10-A1C9-A42F6BE7F833

Ana Yemekler

Fix Menü

8 çeşit meze, 2 ara sıcak, ana yemek (Köfte/Balık/Tavuk),meyve,20’lik Rakı / 2 Kadeh Şarap
130,00 ₺

İkinci Kat Rum Meyhanesi, İstanbul hakkında daha fazla bilgi

İstanbul Anadolu yakasının ilk Butik Rum Meyhanesi. Biraz kendimizden bahsedelim sizlere. 50 kişilik butik bir rum meyhanesiyiz. Aile ortamında rum müziği eşliğinde rakınızı yudumlamak isterseniz size ağırlamaktan büyük zevk duyarız. Ama bizim bazı kurallarımız var nelermi? Öncelikle… Rakı Manifestomuz: Rakı Nasıl İçilmez; Rakı güneş batmadan içilmez… Rakı yalnız başına içilmez… Rakı fondip yapılmaz… Rakıyla fazla yemek yenmez, ondan bundan mezelerle yetinilir… Kadehte aşırı buzdan dolayı kristalleşme oluşmuşsa o rakı içilmez… Rakıyla başlanır, rakıyla bitirirlir. Cila çekmek de tavsiye edilmez… Rakı sofrasının sonunda bol şekerli tatlılar ya da meyveler yenmesi uygun kaçmaz. Kahve içilir… Dönüşte otomobili siz kullanacaksanız rakı sofrasında trafik kurallarının öngördüğü limitleri aşmayacak ölçüde ,az içilmeli onun için meyhanede masadan kalkılıp akabinde direksiyona geçilmez. Gelelim mezelerimize Sizin damak zevkinize hitap edebilmesi için bir kere taze olmalı. O yüzden rezervasyon sistemi ile işletilen mekanımızda günlük mezelerimiz mevcuttur. Bizde meze dolabı yoktur. Aynı gün yapılır aynı gün biter. Çünkü bizim anlayışımıza göre tazelik tek başına lezzettir. Meze hafiftir, çünkü rakı ağırdır. Meze kültürdür, çünkü bir yaşam gerçeğini temsil eder. Bu yüzden bir tarihi ve sosyal yönü vardır. İsmini kendi ülkesine mal etmek isteyenlere inat sırılsıklam Akdeniz aşkıdır meze… Sizlere gelince… Aile ortamında eğlenebileceğiniz hatta kafa dinleyebileceğiniz efkar dağıtabileceğiniz evizde içer gibi içebileceğiniz Kadıköyde bir mekanınız var artık. Dilerseniz bi uğrayın bizleri tanıyın eminizki çok mutlu ayrılacaksınız. Mutlu kalın….

İkinci Kat Rum Meyhanesi hakkında 1 değerlendirme

Benzersiz
6.0/6
1 değerlendirme
Ortam:Mükemmel
Fiyat / performans:Uygun fiyatlı
Lezzet:Nefis
Servis:Mükemmel
Servis hızı:Çok i̇yi
Gürültü:Sakin
"Mükemmel"
6/6
Emek T.bir yıl önce · 1 değerlendirme

Ufak tefek, bıcır bıcır, samimi ve güleryüzlü sahipleri olan çok tatlı ve merkezi bir yer. Masanıza gelir, masalarına gider, muhabbet edersiniz. Canlı müziği de şahane, mutlaka denemelisiniz.