Quandoo
(TR) Türk
6.0 /6 Benzersiz 1 Değerlendirme

İkinci Kat Rum Meyhanesi

Kadıköy Bar $$$ +100
Rezerve et
Sorgu
-
1 kişi
+
{{ capacity }}
Büyük bir parti için rezervasyon mu yapmak istiyorsunuz? Grup sorgularını deneyin!
{{ request.date | date: 'mediumDate'}}
{{ discount.name }}
-
{{time.date | date: 'HH:mm'}} | -{{request.discount.value}}%
+
Bu arama için uygun rezervasyon bulunmamaktadır.
{{time.date | date: 'HH:mm'}}
{{ discount.name }}
{{time | date: 'HH:mm'}}
{{time | date: 'HH:mm'}}
{{ request.area.name }} Nerede oturmak istersiniz?
{{ area.name }}
Üzgünüz ama seçiminiz içinde yalnızca bu bölge uygun

İkinci Kat Rum Meyhanesi

Anadolu Yakası'nın ilk butik Rum Meyhanesi İkinci Kat; lezzet ve memnuniyet çıtasını bir üst seviyeye taşımaya kararlı. Köklerinden meyhane kültürünü bilen, tecrübeli ve zevk sahibi bir işletmeciliğin hediyesi İkinci Kat'ta hem hoş ortamın hem Greek müziğinin hem de ağızda dağılan lezzetlerin yadını çıkaracaksınız.
İşletmede Cuma ve cumartesi günleri bay-bayan sayı eşitliğine dikkat edilmektedir. Yapılan grup rezervasyonların teyidi için işletmeye ön ödeme yapılması gerekmektedir.

Çalışma saatleri

  • Pazartesi 17:00 - 02:00
  • Salı 17:00 - 02:00
  • Çarşamba 17:00 - 02:00
  • Perşembe 17:00 - 02:00
  • Cuma 17:00 - 02:00
  • Cumartesi 17:00 - 02:00
  • Pazar 17:00 - 02:00
İkinci Kat Rum Meyhanesi, Neşet Ömer Sk., Gül Apt., Kat:2, No:13/2, 34710 İstanbul

Felsefemiz

İstanbul Anadolu yakasının ilk Butik Rum Meyhanesi. Biraz kendimizden bahsedelim sizlere. 50 kişilik butik bir rum meyhanesiyiz. Aile ortamında rum müziği eşliğinde rakınızı yudumlamak isterseniz size ağırlamaktan büyük zevk duyarız. Ama bizim bazı kurallarımız var nelermi? Öncelikle… Rakı Manifestomuz: Rakı Nasıl İçilmez; Rakı güneş batmadan içilmez… Rakı yalnız başına içilmez… Rakı fondip yapılmaz… Rakıyla fazla yemek yenmez, ondan bundan mezelerle yetinilir… Kadehte aşırı buzdan dolayı kristalleşme oluşmuşsa o rakı içilmez… Rakıyla başlanır, rakıyla bitirirlir. Cila çekmek de tavsiye edilmez… Rakı sofrasının sonunda bol şekerli tatlılar ya da meyveler yenmesi uygun kaçmaz. Kahve içilir… Dönüşte otomobili siz kullanacaksanız rakı sofrasında trafik kurallarının öngördüğü limitleri aşmayacak ölçüde ,az içilmeli onun için meyhanede masadan kalkılıp akabinde direksiyona geçilmez. Gelelim mezelerimize Sizin damak zevkinize hitap edebilmesi için bir kere taze olmalı. O yüzden rezervasyon sistemi ile işletilen mekanımızda günlük mezelerimiz mevcuttur. Bizde meze dolabı yoktur. Aynı gün yapılır aynı gün biter. Çünkü bizim anlayışımıza göre tazelik tek başına lezzettir. Meze hafiftir, çünkü rakı ağırdır. Meze kültürdür, çünkü bir yaşam gerçeğini temsil eder. Bu yüzden bir tarihi ve sosyal yönü vardır. İsmini kendi ülkesine mal etmek isteyenlere inat sırılsıklam Akdeniz aşkıdır meze… Sizlere gelince… Aile ortamında eğlenebileceğiniz hatta kafa dinleyebileceğiniz efkar dağıtabileceğiniz evizde içer gibi içebileceğiniz Kadıköyde bir mekanınız var artık. Dilerseniz bi uğrayın bizleri tanıyın eminizki çok mutlu ayrılacaksınız. Mutlu kalın….

Şefin Önerileri

1 Değerlendirme

6.0 /6 Benzersiz 1 Değerlendirme
Ortam: Mükemmel
Servis: Mükemmel
Lezzet: Nefis
Gürültü: Sakin
Servis Hızı: Kısa zamanda geldi
Fiyat / Performans: Ucuz
1 6
0 5
0 4
0 3
0 2
0 1
Şu ana kadar 1 yorum 6
07.05.2015 22:44

Ufak tefek, bıcır bıcır, samimi ve güleryüzlü sahipleri olan çok tatlı ve merkezi bir yer. Masanıza gelir, masalarına gider, muhabbet edersiniz. Canlı müziği de şahane, mutlaka denemelisiniz.