Meşhur Kireçburnu Fırını

Benzersiz
6.0/6
1 değerlendirme
Meşhur Kireçburnu Fırını İstanbul image 1
Meşhur Kireçburnu Fırını İstanbul image 2
Meşhur Kireçburnu Fırını İstanbul image 3
Ücretsiz ve hızlı rezervasyonSaniyeler içinde bir masa ayırtın
Mutlu müşteriler100 milyonun üzerinde doymuş ve mutlu konuk

Meşhur Kireçburnu Fırını hakkında

Yüz yılı aşkın süredir fırıncılık yapan bir ailenin; 1957 yılından beri Kireçburnu’nda enfes lezzetlerle masaları donattığı özel bir yer Tarihi Kireçburnu Fırını. Kurabiyeleri, çörekleri, doğal ve kaliteli malzemeleriyle kendinizi mutlu hissedeceğiniz bu özel ve tarihi mekana sizler de davetlisiniz.

Açılış Saatleri

Şimdi açık - Kapanış saati 00:00
Friday
07:00 - 00:00
Saturday
07:00 - 00:00
Sunday
07:00 - 00:00
Monday
07:00 - 00:00
Tuesday
07:00 - 00:00
Wednesday
07:00 - 00:00
Thursday
07:00 - 00:00

Adres

Meşhur Kireçburnu Fırını
Haydar Aliyev Cad., No:No:48
34457 Sarıyer/İstanbul

Meşhur Kireçburnu Fırını hakkında 1 değerlendirme

Benzersiz
1 Reviews
"Mükemmel"
6/6
Ebru E.2 yıl önce · 1 değerlendirme

14 Şubat olmasına rağmen rezervasyonda her hangi bir sorun yaşamadık. Sevdiğimiz bir mekanda keyifli bir Pazar kahvaltısı yaptık. Lezzetli ve keyifli bir Pazar kahvaltısı için tavsiye ederim.

Meşhur Kireçburnu Fırını, İstanbul hakkında daha fazla bilgi

Kireçburnu Fırını İstanbul’un Kireçburnu semtinde köklü geçmişi olan bir aile işletmesidir. Ailenin 1900’lerin başında Çamlıhemşin ve Rusya’da fırıncılık ile başlayan hikayesi 1957’de İstanbul, Kireçburnu' nda devam etmiştir. Kireçburnu konumu itibari ile Marmara Denizi’nin Karadeniz’e açılış kapısına bakar. Kurabiye ve çöreklerin kokusu yıllardır denizin kokusu ile iç içe geçmiştir. Yarım asır önce başlayan bu güzel hamurun kokusu her sene daha da yoğunlaşıp güzelleşerek yayılmaya devam ediyor. Son 60 yılda dünya çok değişti fakat mekanın hamur yapış şekli hala aynı. Kireçburnu Fırını’nda yapılan her ürün el emeğidir. Senelerdir yaptığı gibi malzemeleri el ile tartar, hamurun kıvamını kontrol eder, kurabiyelerin kokusu tam olgunlaşana kadar pişirilir. Malzemeler en doğal ve kaliteli olanlarından seçiliyor. Unu ve diğer malzemeleri en doğal ve kaliteli üretim yapan değirmen ve üreticilerden alıyorlar. Doğal ürünler varken asla katkı maddeleri ve tatlandırıcılar kullanılmayan mekanda basit ama kaliteli malzemeler kullanılıyor. Eğer sizler de Tarihi Kireçburnu Fırını’ndan kendinize ait bir masaya kurulmak isterseniz yapmanız gereken tek şey Quandoo’ndan rezervasyonunuzu gerçekleştirmek.