Asitane Restaurant

FatihTürk, Orta Doğu$$$$
Benzersiz
6.0/6
2 değerlendirme
Asitane Restaurant İstanbul image 1
Asitane Restaurant İstanbul image 2
Asitane Restaurant İstanbul image 3
Ücretsiz ve hızlı rezervasyonSaniyeler içinde bir masa ayırtın
Mutlu müşteriler100 milyonun üzerinde doymuş ve mutlu konuk

Asitane Restaurant hakkında

600 yıllık Osmanlı İmparatorluğu'nun mutfak sırlarını en titiz ve eksiksiz şekilde sizlerle buluşturan özel bir yer... Dünyanın dört bir yanından gelen konuklarıyla ünü çoktan dünyaya yayılmış Asitane, unutulmaz bir tecrübe için sizlere kapılarını aralıyor.

Açılış Saatleri

Bugün kapalı
Wednesday
Kapalı
Thursday
12:00 - 00:00
Friday
12:00 - 00:00
Saturday
12:00 - 00:00
Sunday
12:00 - 00:00
Monday
12:00 - 00:00
Tuesday
12:00 - 00:00

Adres

Asitane Restaurant
Kariye Camii Sokak, No:No:6
34080 Fatih/İstanbul

Asitane Restaurant hakkında 2 değerlendirme

Benzersiz
6.0/6
2 değerlendirme
Fiyat / performans:Uygun fiyatlı
Servis hızı:Mükemmel hız
Servis:Mükemmel
Ortam:Mükemmel
Lezzet:Mükemmel ötesi
Gürültü:Sessiz
"Mükemmel"
6/6
Selwyn T.6 ay önce · 1 değerlendirme

Ottoman cuisine was as expected - different. The waiter was very helpful in choosing menu items, all of which were unusual flavours except for the starters. Service was efficient - even got us a taxi very quickly.

"Mükemmel"
6/6
Michael B.bir yıl önce · 1 değerlendirme

Absolute excellence! We dined as if we were sultans, which was especially enjoyable after visiting the palace kitchens in the morning. The service was superb as well!

"Mükemmel"
6/6
İsmail Serhan Ö.2 yıl önce · 1 değerlendirme

Çok güzel bir Sevgililer Günü yemeği yedik, güzel bir ortam, güçlü bir mutfak, güleryüzle hizmet veren elemanlar nefis bir müzik ziyafeti Fatih beye sonsuz teşekkürler

Asitane Restaurant, İstanbul hakkında daha fazla bilgi

Asitane Restaurant; 1991 senesinden bu yana, Topkapı, Dolmabahçe ve Edirne Saray mutfaklarının yemek, tatlı masraf kayıtları, önemli ziyafetlerin defterleri, yabancı devlet görevlileri ve çeşitli meslek gruplarının kaleme aldığı kitaplar, İstanbul'daki Beyazıt ve Millet Kütüphanelerindeki belgeler, 1539 yılı Kasım Ayında Edirne Sarayı'nda düzenlenen Kanuni Sultan Süleyman'ın oğulları Şehzade Beyazıd ve Şehzade Cihangir'in sünnet düğününe ait "Bir Ziyafet Defteri" adlı eser, Sürnameler ve eski Osmanlı sözlükleri gibi birçok orijinal kaynaktan yararlanarak 200'den fazla tarihi reçeteyi arşivine katarak sunduğu yazlık ve kışlık menüleriyle unutulmuş lezzetleri günümüze taşıyor. Unutulmuş Osmanlı lezzetlerini yaşatmak adına, döneminde kullanılan adlarıyla sunan Asitane, periyodik olarak, "Fatih Sultan Mehmet Dönemi Yemekleri", "Osmanlı Saraylarından Afrodizyak Yemekler", "Osmanlı Saraylarında Balık ve Deniz Ürünleri" gibi özel yemek haftaları da düzenliyor. Edirnekapı'daki Kariye Müzesi'nin hemen yanında, restore edilmiş bir Osmanlı konağının bahçe katında bulunan Asitane Restaurant, 120 kişi kapasiteli kapalı mekanı ve 130 kişi kapasiteli yazlık bahçesiyle, değerli misafirlerine ev sahipliği yapıyor. Her gün 12.00-11.30 saatleri arasında açık olan mekanda düğünler, davetler ve özel günler için catering hizmeti de veriliyor.